Tudom, hogy nem illik más tollával ékeskedni, mégis ezt a receptet nem hagyhatom ki a blogból.
Mondhatnám, összekombináltam két korábbi bejegyzés receptjét/ fahéjas szűzpecsenye, karajszeletek mézeskalács mártásban talán igaz is lehetne, mégis ez a recept nem jöhetett volna létre ha nem találkozom " Műkedvelő Hedonista: Fahéjas harcsa mézeskalács morzsával" elnevezésű pályaművével.
Első olvasásra felkeltette az érdeklődésemet, kipróbálatlanul is biztos voltam benne ez nekünk ízleni fog,
..hogy mégsem egy az egyben koppintottam le a receptet annak gyakorlati okai is vannak. Az "anyagbeszerzőm " lazacpisztrángot szállított haza miután megbeszéltük,vegyen halat,tehát az volt itthon, ez volt adott. Én változatlanul idegenkedem a haltisztítástól így vásárláskor mindig kérjük tisztítsák meg. Az utóbbi időben ez nem sikerül tökéletesen ( nem vagyok elégedett) így akad nekem is dolgom mire konyhakész lesz, s ha már hozzányúltam eltávolítottam a gerincét és a szálkákat, a fejét is a halnak. Így bőrével lefelé ( leszárítva az utolsó vízcseppet is) sütőpapírra helyeztem és 10 percre forró sütőbe toltam, aztán meglocsoltam párcsepp olívaolajjal újabb 5 perc sütés után kevés sót tekertem rá majd az előzőleg morzsára tört,( nagy ) adag fahéjjal elkevert mézeskaláccsal( szerencsére maradt még pár darab a dobozban) meghintettem és ropogósra sütöttem pár alatt.
Négy fajta friss saláta került mellé és egy kevés vajon párolt zsenge spenót levél .
Kíváncsian vártam az első kóstolást a véleményeket, majd elégedetten nyugtáztam a véleményeket.
Meglepő párosítás a sütemény morzsa "panír", a fahéj "régi jó ismerős" se nem rák, se nem harcsa ahogy az eredeti ötletadó receptben olvasható, lazacpisztráng került a fenti módon a tányérunkba, köszönet az inspiráló Műkedvelő Hedonistának.
Hozzávalói:
- 1 közepes lazacpisztráng
- 5-10 csepp olívaolaj
- 10 db mézeskalács (sütemény) morzsája
- teáskanál fahéj
- só ízlés szerint
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése